The best Side of doğal taşlar

Doğal taşlarla ilgili sorulan en önemli sorulardan biri: “Doğal taş nasıl temizlenir?" Tabii ki su ve sabunla yapılan bir temizlikten bahsetmiyoruz Doğal taşların üstlerinde topladıkları fazla ve negatif olabilecek enerjiyi arındırmak için çeşitli yöntemler bulunuyor. Bazı doğal taşların ise kendi kendilerini temizleme özellikleri bulunuyor.

 Lepidolit taşı, Sadece sizi sakinleştirmekle kalmaz vücudunuzda bulunan mevsimsel alerjik astımada fayda sağlamaktadır. 10 ile temas ettiği anda özelliğini göstermeye başlayacak sizlerin alerjisini alacaktır.  

Şifalı doğal taşlar bazı özellikleri yönüyle sağlığa yararlıdır ama tıbbın alternatifi değildir. Hiçbir doğal taş bir ilacın eş değeri olamaz ama insan üzerindeki psikoterapik etkisi de biliniyor.

Ben bir de özellikle ay taşını çAlright severdim. O da akuamarine benziyordu maviydi. Tabii bu arada o yakutlar ve zümrütler gamı kederi alıyormuş bence Yani onlar bizde olsa ne gam kalır ne keder o derece beğendim bilemezsiniz.

Bizmut yer kabuğunda doğal olarak bulunur ve miktar olarak altın madeninden iki kat daha fazladır. Genellikle diğer madenlerinin erimesinden meydana

Örneğin rodonit ve mat kaplan gözü taşları, tespih modellerine yakışır. Renkli akikler ise kolye ve bileklikler için daha uygun bir seçimdir. Prestij Boncuk, satışa sunduğu doğal taşları toplu olarak pazarlamakta ve hem daha uygun fiyatlar sağlamakta ve hem de sizi mağaza mağaza dolaşma derdinden kurtarmaktadır. 

Şifalı oldukları inanılan doğal taşlar son derece güzel, dayanıklı ve nadirdir. Doğal taşlarla yeni ilgilenmeye başlayanlar, hangi taşın hangi burca ya da hangi soruna iyi geldiğine dair araştırmalar yapıyor. Biz de sizler için doğal taşların özelliklerini detaylı bir şekilde derledik. Keyifli okumalar…

Akik taşı ismini Sicilya’da bulunan Achates Nehri’nden almıştır. Yemen taşı veya ölümsüz taş olarak bilinen Akik, çoğunlukla koyu kırmızı ve turuncu renginde olsada doğada çeşitli farklı renklerde bulunabilen bir doğal taştır.

Doğal taşlarla ilgili en güzel şey, enerjilerinin bedenimize direk olarak etki etmesidir. Doğal taşları takı olarak taksanız da, onlarla meditasyon yapsanız da veya sadece ev dekoru olarak kullanmak isteseniz de doğal taşların hayatınıza çok hızlı bir şekilde etki ettiğini göreceksiniz.

Su grubunda yer alan Balık burcunun doğal taşları mercan, ametist, yeşim ve akuamarindir. Bu taşlar arasında yer alan mercan ve ametist, Balık burcu kişilere enerjilerini dengelemek için yoğun titreşimler saçar. Aynı zamanda ihtiyaca yönelik diğer balık burcu doğal taşları da kullanılabilir.

Mücevher ya da süs eşyası olarak kullanılan mineral taşların, enerjileri olduğuna inanılır. Hem görsel olarak hoş gelen hem de vücuda farklı etkileri olduğuna inanılan bu taşların her birinin farklı özellikleri bulunur.

 Aynı zamanda para ve bereket taşı olarak bilinen zenginlik ve şans getiren taşlardan sizlere bahsedeceğiz; Sedef Taşı, en çok bilinen zenginlik taşıdır. Taşıdığı kişiye şans ve zenginlikte getirmektedir.

Akik, taşı sünnet aynı zamanda sizin ruhsal sıkıntınızı alıp götürecektir. Sinir ve stresinizi gevşetecek iş sıkıntılarınıza gündelik hayatta ki sorunlarımıza oldukça fayda sağlandığı bilinmektedir.

Aragonit doğal taşlar taşının en etkin faydaları arasında kişisel gelişim üzerine olan konulardır. Duygusal anlamda bedeni dengede tutmaya lawnımcıdır. Huzur ve mutluluk veren taş olarak da bilinmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *